حضرت زهرا ( سلام الله علیها): بهترین شما کسی است که در برخورد با مردم نرم تر و مهربان تر باشد و ارزشمندترین مردم کسانی هستند که با همسرانشان مهربان و بخشنده اند.
  • ۱۳۹۳ چهارشنبه ۳ ارديبهشت
  • اِلأَربِعا ٢١ جمادي الثانيه ١٤٣٥
  • Wednesday, April 23, 2014
monasebat
کد خبر : 67436 زمان مخابره : 1392/1/18 ساعت 08:04

جدیدترین قیمت مسکن در تهران+جدول

مشتریان خانه در تهران با بررسی قیمت ملک در هر متر مربع می‌توانند محل مورد نظر خود را با توجه به بودجه در نظر گرفته، تعیین کنند.

قانون-  گفته می‌شود در نخستین‌ روزهای سال جدید، قیمت مسکن به دلیل رکورد بازار، کاهش پیدا کرده است. با نگاهی به جدول از چند و چون این تغییراتی با خبر شوید. 

به گزارش بازار خبر، اینطور پیش‌بینی می‌شود که بازار مسکن حداقل تا پیش از شروع تابستان یعنی احتمالاً تا قبل از انتخابات، دچار تغییر خاصی نشود. ثبات در قیمت مصالح ساختمانی از یک سو و نظارت روی بازار فولاد و آهن نیز بر این آرامش بی تاثیر نیست. 

اما با این همه جدول زیر را باید به همراه چند توضیح و تبصره ارائه کرد. 

قیمت مسکن در بازار پرتاطمی چون پایتخت تابعی از چند فرم قیمت‌گذاری است. مدل اول که فرم مرسوم است، قیمت تجربی یا نرخ‌گذاری توسط دلالان و واسطه‌گری‌ها است. در این مدل بنگاه‌های خرید و فروش نیز با عوامل و روابط خود سعی در داغ‌تر نشان دادن بازار یا سوت و کور بودن آن دارند. 

این نوع قیمت‌گذاری معمولاً با حاشیه سود بسیار بالا و به دور از واقعیت است. مشتری‌های اصلی اغلب با دور زدن واسطه‌ها سعی در فروش یا خرید سریع ملک مورد نظر خود دارند. 

فرم دوم، مدلی است که آنچنان رعایت نمی‌شود. مدلی که به آن قیمت‌گذاری اتحادیه و رسمی می‌گویند. شاید در نگاه اول مقادیر درج شده در جدول زیر از برخی جهات پایین‌تر از نرخ متعارف باشد ولی باز با این حال ارقام منتشره از سوی اتحادیه از همین جدول نیز کمتر است. 

با این اوصاف طبیعی است که عدد و رقم اعلام‌شده از سوی مراجع رسمی مورد تبعیت قرار نمی‌‌گیرد. 

اما فرم سوم و در حقیقت معیاری که به کمک آن جدول ذیل ترتیب داده شده، مدلی است حاصل جمع‌بندی نرخ تجربی مناطق و نرخ رسمی. با این اوصاف جای گله‌گذاری باقی نخواهد ماند. 

 

اخبار مرتبط
 
 
                   
فرستادن دیدگاه

cname cname
cname
cname
captcha
ارسال دیدگاه
msg

دیدگاه خوانندگان
bullet | 1392/3/14
این قیمتها رو از کجاتون درآوردید. اگه راست میگید تو همین نارمک_سمنگان با همین قیمتی که گفتید(4200) یک واحد نوساز واه من پیدا کنید اگه زیر 6000 پیداکردید به ما هم خبر بدید.

policy
تازه ترین ها
جایگاه تبلیغات
جایگاه تبلیغات