حضرت زهرا ( سلام الله علیها): بهترین شما کسی است که در برخورد با مردم نرم تر و مهربان تر باشد و ارزشمندترین مردم کسانی هستند که با همسرانشان مهربان و بخشنده اند.
  • ۱۳۹۳ جمعه ۵ ارديبهشت
  • اِجُّمعَة ٢٣ جمادي الثانيه ١٤٣٥
  • Friday, April 25, 2014
monasebat
کد خبر : 78148 زمان مخابره : 1392/4/17 ساعت 13:22

هفته آینده انجام می‌شود

معرفی اعضای جدید شورای نگهبان

هفته آینده رییس قوه قضاییه در نامه‌ای حقوقدانان شورای نگهبان را برای اخذ رای به مجلس معرفی کند.

قانون- رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت که مهلت خدمت عباسعلی کدخدایی،حسینعلی امیری و محسن اسماعیلی سه عضو حقوقدان شورای نگهبان در روز 26 تیر به اتمام می‌رسد.

الهیار ملکشاهی در گفت‌وگو با ایسنا افزود: با توجه به اینکه در روز 26 تیر همزمان با سالروز تاسیس شورای نگهبان مهلت ماموریت خدمت عباسعلی کدخدایی، حسینعلی امیری و محسن اسماعیلی سه عضو حقوقدان شورای نگهبان به اتمام می‌رسد، رییس قوه قضاییه باید در نامه‌ای افراد جدید یا حقوقدانان فعلی را برای اخذ رای به مجلس معرفی کند.

وی با این پیش‌بینی که نامه رییس قوه قضاییه برای معرفی حقوقدانان هفته آینده به مجلس ارایه می‌شود، گفت: ‌با توجه به اینکه جلسه علنی مجلس بعد از تعطیلات در روز 23 تیر آغاز می‌شود، این احتمال وجود دارد که هفته آینده رییس قوه قضاییه در نامه‌ای حقوقدانان شورای نگهبان را برای اخذ رای به مجلس معرفی کند.

رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در عین حال ابراز امیدواری کرد که رییس قوه قضاییه سه عضو فعلی حقوقدان شورای نگهبان را به مجلس معرفی کند چون این افراد از لحاظ علمی و عملکردی در سطح بالایی قرار دارند.

ملکشاهی در پایان گفت: ‌در خصوص تعداد افراد معرفی شده از سوی رییس قوه قضاییه به مجلس نظرات متفاوتی وجود دارد، به طوری که برخی معتقدند رییس قوه قضاییه باید شش حقوقدان را برای اخذ رای به مجلس معرفی کند و اعتقاد برخی دیگر در معرفی 9 حقوقدان برای انتخاب سه حقوقدان نهایی شورای نگهبان است.

اخبار مرتبط
 
 
                   
فرستادن دیدگاه

cname cname
cname
cname
captcha
ارسال دیدگاه
msg

دیدگاه خوانندگان

policy
تازه ترین ها
جایگاه تبلیغات
جایگاه تبلیغات